TOEFL HOME EDITION-اوج پرواز

آزمون تافل آنلاین Home Edition یا تافل در خانه پس از انکه همه گیری ویروس کرونا و محدودیت ها در برگزاری تجمعات مدارس و دانشگاه ها، برگزاری آزمون های بین المللی نیز یکی پس از دیگری ممنوع شد،جایگزین آزمون های حضوری شد. در این میان آزمونهای تافل و آیلتس نیز به طور مداوم لغو شدند. در این میان بسیاری از دانشگاه ها موسسات آموزشی که نیاز به ارائه مدرک زبان بین المللی داشتند به دنبال جایگزین دیگری برای آزمون های حضوری گشتند. به همین خاطر آزمون های آنلاینی مانند آزمون دولینگو به سرعت همه گیری کرونا فراگیر شدند. ETS نیز پس از لغو مداوم برگزاری آزمون های تافل تصمیم به ارائه نسخه آنلاین آزمون تافل با نام تافل Home Edition (تافل آنلاین) و همچنین آزمون GRE آنلاین یا GRE HOME EDITION کرد. متقاضیان می توانند تا اعلام بعدی و برگزاری مجدد آزمون های حضوری در این آزمون شرکت کنند. قابل اشاره است که حتی با وجود اینکه بحران ویروس کرونا نیز رو به اتمام است همچنان بعضی از این آزمون ها مانند روال سابق و به صورت آنلاین برگزار می شود. در این نوشته سعی می کنیم در خصوص آزمون تافل آنلاین صحبت کنیم. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص آزمونهای دولینگو و آزمون جی آر آی آنلاین دارید می توانید از لینک آزمون دولینگو و لینک GRE EXAM با این آزمون ها بیشتر آشنا شوید.

میتوانید شرایط تحصیل در کشور های مختلف و تاثیر آزمون جی آر ای را از لینک های مربوطه دنبال کنید.  تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در آمریکا ، تحصیل در سوئد ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در اسپانیا ،تحصیل در انگلیس و تحصیل در استرالیا .

تافل هوم ادیشن در چه کشور هایی مورد قبول است ؟

آزمون تافل هوم ادیشن یا همان تافل در خانه یکی از آزمون های معتبر زبان می باشد. که معمولاً برای اکثر کشورها و سفارتخانه ها و دانشگاه ها مورد قبول است. البته هر دانشگاه و هر کشور ممکن است آزمون زبان مورد نظر خود را نیاز داشته باشد اما به صورت کلی مدرک این آزمون مورد تایید می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد کسب پذیرش و ویزا در کشورهای مختلف می توانید به مقاله های ما در خصوص تحصیل در ایتالیا، تحصیل در مجارستان، تحصیل در روسیه، تحصیل در اسپانیا، تحصیل در ترکیه ، تحصیل در آمریکا ، تحصیل در سوئد ، تحصیل در کانادا ،تحصیل در انگلیس و تحصیل در استرالیا مراجعه کنید.

ازمون تافل انلاین(هوم ادیشن) چیست؟

آزمون تافل Home Edition (تافل آنلاین)دقیقاً مشابه آزمون TOEFL iBT است.متقاضیان میتوانند تا اطلاع ثانوی به صورت آنلاین در منزل در این آزمون شرکت کنند. امنیت آزمون و مراقبت از سلامت و صحت آزمون از راه دور و با استفاده از سیستمهای امنیتی مدیریت آزمون ProctorU صورت می گیرد.

آزمون تافل Home Edition (تافل آنلاین) گزینه ای امن و آسوده ای برای داوطلبانی است که ترجیح می دهند به جای مرکز آزمون در خانه، امتحان دهند.بهتر است بدانید که آزمون تافل Home Edition (تافل آنلاین) مورد تایید بسیاری دانشگاه های سراسر جهان است.به ویژگی های منحصر به فرد این آزمون در ادامه اشاره شده است.

اگر دوست دارید شرایط آزمون تافل آنلاین یا همان تافل Home Edition ، هزینه آزمون تافل آنلاین و همچنین نحوه برگزاری و دیگر شرایط مورد نیاز تافل هوم ادیشن برای شرکت در این آزمون آشنا شوید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تافل انلاین Home Edition در ایران نیز برگزار میشود؟

امکان شرکت در Home Edition (تافل آنلاین) برای بسیاری کشورها به جز کشور ایران و چین وجود دارد؛البته تحت شرایطی و با توجه به قوانین جدید برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن و تجربیات کارشناسان گروه اوج پرواز شهروندان ایران نیز می توانند در این آزمورن شرکت کنند.
آزمون تافل در خانه از نظر محتوا، زمان و سایر شرایط آزمون به طور کلی همانند آزمون تافل حضوری در سنتر برگزاری می باشد تنها تفاوت این آزمون محل شرکت در آزمون می باشد که شما می توانید در محیط خانه این آزمون را برگزار کنید. گفتنی است که صلاحیت و امنیت این آزمون به صورت آنلاین و توسط مراقبین تعیین شده تایید خواهد شد.
۲۴ ساعت پس از درخواست متقاضی برای شرکت در آزمون امکان شرکت در این آزمون میسر می‌شود.

انجام تافل تضمینی واقعیت دارد؟

امکان انجام و تضمین تافل حضوری و در سنتر ممکن نیست اما با انلاین شدن آزمون تافل هوم ادیشن و انجام آزمون تافل در خانه اصطلاحاتی مانند انجام تافل تضمینی و خرید مدرک تافل و یا حتی تقلب در تافل انلاین زیاد شنیده میشود.اما قبل از انجام هر کاری پیشنهاد میشود برای اطلاعات بیشتر از طریق چت در واتس اپ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تقلب در آزمون تافل آنلاین Home Edition 

اولین چیزی که به فکر بسیاری از افراد که قصد شرکت در این آزمون تافل را دارند خطور می کند، به دلیل آنلاین بودن، احتمال تقلب در آزمون تافل Home Edition (تقلب در تافل در خانه) می باشد. در این مورد قابل ذکر است که احتمال تقلب و فریب در هر آزمونی چه حضوری و آنلاین همواره وجود دارد اما هر عملی دارای پیامد ها و شرایط خاص خود نیز می باشد. آزمون تافل آنلاین نیز به عنوان یک آزمون بین المللی  قوانین خود را دارد. البته شرایط مشابهی نیز برای دیگر آزمون های آنلاین مانند آزمون GRE و آزمون DOULINGO نیز برقرار است. اگر شما نیز به این موضوع فکر می کنید حتماً قبل از انجام هر عملی با مشاوران و کارشناسان گروه تخصصی اوج پرواز از طریق چت در واتس آپ ارتباط برقرار کنید و از مشاوره ها و قوانین آزمون تافل انلاین مطلع شوید. گروه اوج پرواز با برگزاری هزاران آزمون آنلاین و همچنین اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی در این زمینه در حال خدمت رسانی به متقاضیان عزیز میباشد.

 TOEFL IBT و HOME (تافل آنلاین)چه تفاوتی دارند؟

همانطور که در بالا هم ذکر کردیم.آزمون تافل Home Edition (تافل آنلاین)از نظر محتوا و علمی دقیقاً همانند TOEFL iBT است که با حضور در سنتر و مرکز برگزاری آزمون اجرا می شود. تنها توافق تفاوت در محل برگزاری و شرایط شرکت در آزمون می باشد. متقاضیان می توانند برای شرکت در آزمون تافل آنلاین در خانه خود و با رعایت قوانین آزمون را انجام دهند.
برای مقایسه این دو آزمون و پی بردن به مشابه بودن آن ها به موارد زیر دقت کنید.

چرا آزمون تافل در خانه محبوب شده است؟

به دلیل آنلاین شدن آزمون تافل و سهولت در برگزاری این ازمون و امکان شرکت کردن در این ازمون از خانه نسبت به بر تعدا شرکت کنندگان این آزمون اضافه شده است. از همین رو یعنی به موجب بالا رفتن تعداد متقاضیان تافل و همچنین آنلاین شدن این ازمون سطح نمرات بالا رفته و رقابت برای این ازمون بالاتر رفته است.

خرید مدرک تافل واقعیت دارد؟!

اولا اصطلاح خرید آزمون تافل به کل اشتباه میباشد. پس خرید آزمون تافل واقعیت ندارد اما همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در ابتدا به دلیل انلاین شدن آزمون تافل و نقص هایی که داشت مشکلاتی در صحت برگزاری و تقلب در این ازمون گزارش میشد که با گذشت زمان و اپدیت هایی که موسسه ETS داده است سلامت برگزاری ازمون بالاتر رفته است. اگر قصد شرکت در این ازمون را دارید حتما باید از اپدیت های این ازمون مطلع شوید همچنین در صورت هرگونه سوال در خصوص کلاس های و نحوه برگزاری ازمون تافل و مشاوره در این زمینه میتوانید از طریق چت در واتس اپ با مشاوران ما در تماس باشید.

تافل در خانه (انلاین) چه مدت طول میکشد؟ 

از نظر علمی، نمره دهی(0-120)، و زمان شرکت ( حدوداً سه ساعت)در آزمون آنلاین تافل تفاوتی با آزمون TOEFL iBT ندارد.
ارسال سریع و فوری آزمون یعنی ۵ و یازده روزه در این آزمون نیز وجود دارد.

تافل انلاین TOEFL Home Editionenدر چه دانشگاه هایی مورد قبول است؟

حتماً قبل از شرکت در این آزمون باید از مورد تایید بودن این آزمون توسط دانشگاه و یا سفارت و یا مرجع مورد نظر مطمئن شوید. پس از پایان همه گیری بیماری کرونا ممکن است بسیاری از دانشگاه ها دیگر این آزمون را قبول نکنند.
تاریخ انقضای این آزمون نیز مانند دیگر آزمون های زبان معمولاً دو سال است. البته بعضی از دانشگاه ها ممکن است روند متفاوتی را مدنظر داشته باشند.

هزینه ازمون تافل هوم ادیشن چقدر است؟

هزینه ازمون تافل هوم ادیشن 265 دلار میباشد. برای پرداخت و ثبت نام ازمون میتوانید از طریق چت در واتس اپ به کارشناسان پرداخت ما پیام دهید.

TOEFL iBT یا Paper Test؟ کدام بهتر است؟

وقتی میخواهید برای امتحان اماده شوید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب کنید تافل را در نسخه کامپیوتری آن شرکت کنید یا نسخه کاغذی. تنها دو گزینه‌ای که دارید و نام رسمی آنها، تافل iBT  (مبتنی بر اینترنت) و آزمون تافل تجدیدنظر شده با کاغذ است که از جولای 2017 شروع شده است.

بهتر است که اطلاع داشته باشید 98 درصد از شرکت کنندگان در آزمون کامپیوتری شرکت می‌کنند و این نسخه‌ای است که اکثر دانشگاه‌ها برای درخواست کالج به آن نیاز دارند. به این دلیل است که آزمون کامپیوتری شامل همه مهارت‌های زبانی است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. از سوی دیگر، آزمون ارائه شده به صورت کاغذی، تنها بر سه مورد از آن مهارت‌ها متمرکز میباشد، به استثنای بخش صحبت کردن.

هر دو نسخه به مدت 2 سال مدرگ شما را حفظ کرده و ازمون شما معتبر است.

تافل هوم ادیشن اوج پرواز

 تجهیزات و شرایط محیطی تافل آنلاین

اگر تصمیم به ثبت نام و شرکت در آزمون Toefl Home Edition (تافل آنلاین) حتماً اطمینان حاصل کنید که امکان رعایت شرایط محیطی و قوانین مورد نظر را دارید. در صورتی که نتوانید از شرایط و قوانین لازم را رعایت کنید امکان شرکت در این آزمون را نخواهد داشت و همچنین هزینه شما عودت داده نمی شود.
کامپیوتر
برای شرکت در تافل آنلاین باید حتماً از لپ تاپ یا رایانه استفاده کنید. امکان شرکت در آزمون با لپ تاپ و گوشی همراه وجود ندارد.
سیستم رایانه شخصی شما باید ویندوز ۸ یا بالاتر باشد. و اگر سیستم عامل شما Mac میباشد،حداقل ورژن Mac OS X 10.5 مورد نیاز می باشد.
امکان شرکت در آزمون با هر دو مرورگر Chrome یا Firefox میسر میباشد.
دانلود مرورگر و بررسی تجهیزات
بر روی سیستمی که قصد شرکت در آزمون را دارید حتما باید نرم افزار ETS Secure Test Browser نصب باشد.حتما از نصب صحیح نرم‌افزار گفته شده اطمینان حاصل کنیم.
پس از نصب آماده کردن سیستم خود حتماً با استفاده از لینک روبه رو Proctor® Equipment Check ر اقدام به تست کردن سیستم خود کنید.لینک داده شده اقدام به تایید تجهیزات سیستم شما مانند میکروفون، وب کم و امنیت های لازم میکند.همچنین هنگام و پس از اجرای آزمون صلاحیت و امنیت آن مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد.
برخی از نرم‌افزارهای امنیتی مانند فایروال ها و آنتی ویروس ها ممکن است هنگام اجرای نرم افزارهای مورد نیاز باعث تداخل در آن بشود حتماً قبل از انجام آزمون و بررسی های لازم را انجام دهید در غیر اینصورت ممکن است هزینه پرداخت شده و آزمون خود را از دست بدهید.
بلندگو
در هنگام آزمون برای شنیدن ناظر و همچنین قسمت شنیداری آزمون تنها می‌توانید از بلندگوی سیستم خود استفاده کنید.
استفاده از هدست، گوشی یا هندزفری و یا هر نوع تجهیزات خارجی دیگر مجاز نمی باشد.
میکروفون
در طول آزمون برای ارتباط با ناظر و مراقب آزمون و همچنین انجام بخش گفتاری و اسپیکینگ می‌توانند از میکروفون داخلی یا خارجی بدون هدست استفاده کنند.
دوربین
به منظور ارتباط تصویری با سن در آزمون اضیان می‌توانند از وبکم لپ‌تاپ یا وبکم خارجی و اکسترنال استفاده کنند.
امکان جابجایی دوربین باید وجود داشته باشد تا قبل از برگزاری آزمون بتوان کل محیط آزمون را به صورت ۳۶۰ درجه به ناظر نشان بدهد.
شرایط محیط و فضای آزمون
حریم خصوصی
در هنگام برگزاری شرایط آزمون متقاضی باید به تنهایی و در محیطی آرام حضور داشته باشد.
محل آزمون باید در محیطی خصوصی برگزار شود و در فضای عمومی مانند پارک ها رستوران ها کافی شاپ ها نمی‌توان در آزمون شرکت کرد. همچنین درهای اتاق هنگام برگزاری باید بسته بماند.
وسایل روی میز و صندلی
رایانه و صفحه کلید شما باید روی میز باشد.
میز و صندلی خود را طوری قرار دهید که درب اتاق را ناظر ببیند. ممكن است ناظر از شما بخواهد همان ابتدا این كار را انجام دهید.همچنین سیستم شخصی و کامپیوتر شما و کیبورد آن باید روی میز قرار داشته باشد.
هنگام شرکت در آزمون و روی میز متقاضی نباید وسایل غیر ضروری مانند دوربین، گوشی همراه، هدست و حتی با کاغذ یادداشت قرار داشته باشد .
هنگام شرکت در آزمون متقاضی باید روی یک صندلی استاندارد قرار بگیرید. امکان نشستن و شرکت در آزمون بر روی کاناپه تخت و …. ممکن نمی باشد.
در طول آزمون امکان استفاده از نوشیدنی ها و خوراکی ها مجاز نمی باشد.
لباس و ظاهر
هنگام شرکت در آزمون آنلاین تافل متقاضی باید مشخص باشد و نباید به دلیل پوشیده شدن به وسیله مو و سایر اجسام پنهان شده باشد. استفاده از مقنعه و روسری در صورتی که دیده شدن گوش را پنهان میکند موردی ندارد.
متقاضی برای شرکت در آزمون باید آراسته باشد و لباس مناسبی به تن بکند. شرکت کننده در سراسر آزمون توسط ناظر به افراد برگزار کننده دیده می شود و همچنین تصویر متقاضی به مراجع خواستار نتیجه آزمون ارسال میشود.
در طول آزمون متقاضی باید از استفاده و پوشیدن وسایل غیر ضروری مانند زیورآلات، هدبند،کراوات و …. خودداری کند.
وسایل برای یادداشت برداری
طبق قوانین برگزاری آزمون استفاده از کاغذ و خودکار معمولی مجاز نمی باشد. اما متقاضیان می توانند با استفاده از وسایل زیر اقدام به یادداشت برداری کند:
استفاده از تخته سفید کوچک یا تخته وایت برد کوچک و ماژیک.
همچنین استفاده از یک کاغذ سفید در درون یک کاور و پوشش شفاف در صورتی که از ماژیک استفاده کنید.
به خاطر داشته باشید که پس از پایان آزمون باید نوشته های انجام شده را پاک کرده و تخته پاک شده را به مراقب نشان بدهید.

ثبت نام آزمون تافل HOME EDITION (آنلاین)

ثبت نام و شرکت در آزمون تافل در خانه یا همان تافل هوم ادیشن همانند بسیاری از آزمون های دیگر دارای قوانین و مراحل منحصر به فرد خود می باشد. اگر قصد ثبت نام و شرکت در این آزمون را دارید حتماً نکات ارائه شده در ادامه مقاله توجه داشته باشید.

دانشگاه ها و کشور هایی که تافل هوم ادیشن-در خانه(انلاین) را قبول دارند

اگر قصد اقدام نام برای مهاجرت تحصیلی از طریق تافل آنلاین این را دارید باید بدانید به چه کشورها و چه سفارت خانه ها و دانشگاه هایی در دنیا این نوع از تافل آنلاین TOEFL HOME EDITION را مورد قبول می دانند. برای دانستن این موضوع باید به شما بگویم که بسیاری از کشورها و سفارتخانه ها و دانشگاه ها در سراسر دنیا تافل در خانه را قبول دارند. مثلاً برای تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در ترکیه، تحصیل در مجارستان، تحصیل در اسپانیا، تحصیل در روسیه و گرفتن ویزای دانشجویی بسیاری از دانشگاه ها و سفارت این کشورها در سالهای گذشته و در شرایط کرونایی این نوع آزمون را قبول داشته اند. برای اطلاعات بیشتر و و به روز تر بهتر است از سفارتخانه و یا دانشگاه های کشور مربوطه استعلام شود و یا امور مهاجرتی خود را به مشاوران و کارشناسان گروه اوج پرواز بسپارید.

قبل شروع آزمون تافل هوم ادیشن

 1. قبل از شروع آزمون از رعایت نکات گفته شده که تا به حال در این مقاله به آن اشاره شده است اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان شرکت در آزمون را نخواهید داشت و آزمون شما بدون عودت هزینه لغو خواهد شد.
 2. قبل از شروع آزمون از آماده بودن و همراه داشتن مدارک شناسایی خود به خصوص مدرک پاسپورت اطمینان حاصل کنیم. در صورتی که دارای پاسپورت نمی باشید می توان با بررسی مدارک ارائه شده در قسمت Requirements ID  و انتخاب کشور و ملیت خود  سایر مدارک جایگزین برای گذرنامه را ارائه دهید. معمولاً ETS به صورت موقت مدارک شناسایی صادر شده و رسمی از طرف دولت که  تاریخ انقضای آنها از اول ماه  فوریه سال 2020 به بعد باشد را  قبول می کند.
 3. برای شرکت در آزمون TOEFL iBT  ابتداً باید حساب در سایت ETS حساب کاربری بسازید.هنگام ساخت کتاب حتماً توجه داشته باشید که مشخصات شما عینا  مطابق مدارک شناسایی و یا گذرنامه شما باشد.
 4. در صورتی که به علت معلولیت و در موارد خاص و موجه به وقت استراحت نیاز دارید،باید قبل از ثبت نام در آزمون از قسمت معلولیت درخواست بدهید.

فرایند ثبت نام تافل انلاین

اگر قصد ثبت نام در تافل آنلاین یا همان Toefl Home Edition را دارید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از سایت رسمی تافل آنلاین ثبت نام در ان  وارد حساب ETS خود شوید.
 2. در صفحه اصلی سایت از قسمت ثبت و انتخاب سنتر My TOEFL  را انتخاب کنید.
 3. در صفحه انتخاب  تاریخ مرکز سنتر، گزینه Home Edition را انتخاب کنید.

 توجه:قابل ذکر است که وجود گزینه های گفته شده در قسمت بالا بستگی به  آدرس اینترنتی کشور شما دارد. در صورتی که امکان شرکت در آزمون تافل آنلاین برای آی پی آدرس کشور شما مجاز نباشد گزینه های یاد شده را نخواهید دید. کشور چین و ایران جزو کشورهای دارای ممنوعیت برای شرکت در آزمون تافل آنلاین  TOEFL online میباشند.

 البته گفتنی است که  طبق تجربه متخصصان مشاوران گروه اوج پرواز امکان شرکت در آزمون تافل آنلاین با توجه به رعایت برخی  نکات انجام شدنی است. البته به دلیل حساس بودن شرایط حتماً اگر قصد چنین کاری را دارید  و نمی خواهید از نظر مالی و زمانی متضرر هزینه و عواقب دیگران شوید حتماً با مشاوران اوج پرواز از قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

 1. در قسمت بعدی لازم است که پس از تایید آدرس ایمیل خود را ادامه دهید.
 2.  در بخش ولی باید منطقه زمانی خود را در صورت صحیح بودن تایید کنیم کنید و یا در صورت تناقض آن را تصحیح کرده و ادامه دهید.
 3. پس از تعیین دوره دو ماهه ای که قصد شرکت در آزمون را دارید می توانید از تاریخ های موجود یک تاریخ را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید..
 4.  پس از تایید تاریخ مورد نظر می توانید  گزینه ثبت آزمون را  کلیک کنید/
 5. در ادامه پس از دنبال کردن مراحل لازم نوبت پرداخت هزینه آزمون می باشد.
 6. در صورتی که تمامی مراحل یاد شده را به درستی و تا پایان به اتمام رسانده باشید ایمیل نهایی برای شما ارسال میشود که حاوی لینک شرکت در آزمون و اطلاعات لازم می باشد.

قبل از شروع جلسه آزمون TOEFL

 • باید قبل از اینکه در آزمون حضور یابید، با توجه به  مطالب گفته شده ProctorU  را تست کنید و  عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.
 • قبل از شروع آزمون از تمام همه مرورگرها و برنامه های غیر ضروری  خارج شوید. 
 • حتماً از عملکرد و سرعت منبع اینترنت خود اطمینان حاصل کرده و مطمئن شوید غیر از شما فرد دیگری به اینترنت متصل نمی باشد.
 •  تمام مدارک یاد شده برای آزمون ضروری است به همراه داشته باشید.
 • حتماً باید پاسپورت یا مدرک شناسایی که طبق  قوانینی برای شرکت در TOEFL ONLINE ضروری است موجود باشد. 
 • تلفن همراه
 • پس اطمینان حاصل کنید که محیط و محل برگزاری آزمون شما تمامی شرایط لازم را دارد، از جمله:
 •  محل آزمون شما باید آرام و به دور از سر و صدا های مزاحم و از نظر روشنایی قابل قبول باشد.
 •  میز و اطراف محل آزمون و همچنین ورودی شما باید مشخص باشد و همچنین درب اتاق شما تا اتمام آزمون باید بسته باشد و کسی وارد نشود.
 • همانطور که در بالا گفته شد در روز آزمون لباس مناسب داشته باشید و از همراه داشتن لوازم زینتی و یا لوازم غیر مجاز و غیر ضروری اجتناب کنید.

فرایند  شروع آزمون تافل در خانه

 • حتماً در زمان تعیین شده بر روی لینک ارسال شده در ایمیل شما کلیک کرده و پس از آن دکمه شروع آزمون را انتخاب کنید.  تا ۱۲ دقیقه بعد از شروع آزمون  برای ورود به آزمون فرصت دارید.  اگر تا زمان تعیین شده نتواند به هر دلیلی فرآیند گفته شده را  با موفقیت انجام دهید آزمون شما لغو و هزینه شما عادت داده نمی شود.
 •  پس از انجام فرآیند بالا گزینه“Start Session” را کلیک کنید.
 • سپس به مرحله نشان دادن مدرک شناسایی شما میرسیم. اطلاعات هویتی و  مدرک شناسایی شما باید دقیقاً مطابق مدرک شناسایی اعلام شده در زمان ثبت نام در آزمون باشد.
 • مراقبه آزمون قوانین آزمون را برای شما بار دیگر تذکر می دهد و سپس از شما اجازه دسترسی به سیستم شخصی شما را برای کنترل شرایط آزمون و همچنین امنیت آزمون شما میخواهد.
 • مراقبت از شما درخواست نشان دادن صفحه سیستم شما با استفاده از تلفن همراه یا آینه را می کند.
 • مراقبت از شما درخواست می کند که به صورت ۳۶۰ درجه محل آزمون را به او نشان دهید.
 • پس از تایید قوانین و شرایط محیطی، مراقبت پس از راه اندازی مرورگر ETS Test شناسه و رمز عبور را برای دسترسی به آزمون وارد می‌کند.
 • به طور معمول انجام تمامی این فرآیند حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طول می انجامد. 

 بایدها در آزمون تافل انلاین

روند کل جلسه آزمون متقاضی توسط سیستم ProctorU ذخیره می شود همچنین این عکس و تصویر شما گرفته شده و تمامی روند توسط ناظر انسانی و سیستم هوشمند مراقبت می شود.پس از پایان آزمون و ارائه گزارش نمرات شما تصویر عکس شما نیز به دانشگاه‌ها و موسسات مورد نظر شما ارسال خواهد شد .

نحوه تعامل با ناظر
 • در هنگام انجام تمرین در آزمون ناظر با استفاده از دوربین فیلمبرداری به صفحه مانیتور شما دسترسی دارند تمامی مراحل را به درستی انجام می دهیم.
 •  در هنگام شرکت در آزمون حتماً در خاطر داشته باشید که به صورت مداوم تصویر شما ضبط می شود انجام هرگونه فعالیت مشکوک ممکن است آزمون شما را بی اعتبار کند
 • در حین انجام آزمون در صورتی که نیاز به تماس با ناظر آزمون و برقراری ارتباط با او داشتید می توانید با استفاده از گزینه تعیین شده با او در تماس باشید.
 •  در صورتی که سیستم بخواهد با شما ارتباط برقرار کند و پیام بدهد یک نماد جغد آبی رنگ در صفحه شما  آلارم می‌دهد.
خط مشی ها و رویه های آزمون
 • حتما قبل از شروع آزمون و در هنگام  شرکت در آزمون تمامی قوانین و شرایط ذکر شده را رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است آزمون  شما لغو شود. در صورت لغو آزمون هزینه شما عودت داده نمی شود.
 • در حین برگزاری آزمون و حتی در زمان استراحت تعیین شده به هیچ عنوان از وسایل غیر مجاز مانند گوشی همراه استفاده نکنید.
 • حتماً قبل از شروع آزمون مطمئن شوید که نرم افزارهایی که امکان مخابره اطلاعات و ارتباط از سیستم شما به بیرون را دارند مانند نرم افزار اسکایپ  و غیره وجود ندارد و کاملاً غیر فعال شده است.
 • در طول آزمون با هیچ شخص دیگری به غیر از مراغه تماس برقرار نکنید.
 • اتمام زمان استراحت ۱۰ دقیقه که پس از بخش  Listening دارید.  حتماً باید بر روی صندلی خود مستقر شوید و برای طولانی مدت به هیچ عنوان مجاز نمی باشد. 
 •  پس از اتمام آزمون نمرات غیر تایید شده شما در بخشهای لیسنینگ و خواندن قابل رویت می باشد. 
 • حتماً در نظر داشته باشید که هرگونه تخلف در آزمون ممکن است توسط ناظر به لغو آزمون شما منجر بشود. ممکن است در آزمونهای آینده شما نیز تاثیر منفی بگذارد. 

نحوه اعلام نمرات بعد از آزمون 

 • اعلام اینترنتی نتایج:  پس از ۶ الی ۱۰ روز آزمون نتایج آزمون خود را میتوانید در اکانت خود ببینید. همچنین نتایج آزمون شما به دانشگاه ها و موسساتی که هنگام ثبت نام‌ازمون معین کرده اید ارسال خواهند شد.
 • کارنامه کاغذی: گرچه قبلا برنامه فیزیکی آزمون پس از یک الی دو هفته ارسال می شد به دلیل محدودیت های کرونایی ممکن است طولانی تر شد.
 • اگر  میخواهید نتایج آزمون خود را به موسسات و دانشگاه های بیشتری ارسال کنید باید با پرداخت هزینه در اکانت خود را انجام دهید. 
تقلب در تافل آنلاین

 آزمون تافل هوم ادیشن آنلاین تضمینی:

گروه پرواز یک گروه جامع در خصوص آمادگی آزمون های بین المللی، مشاور تخصصی در مورد مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش می باشد. از این رو اگر شما قصد دریافت بهترین نتیجه را در آزمون آنلاین تافل به صورت تضمینی و همچنین اطلاع از آخرین اطلاعات مهاجرتی و دانشگاه های پذیرش دهنده با آزمون TOEFL HOME EDITION تضمینی را دارید، از قسمت تماس با ما با مشاوران و متخصصان گروه اوج پرواز برای مشاوره رایگان از طریق چت در واتساپ تماس حاصل بفرمایید. همچنین می‌توانید سوالات خود را از طریق ارسال دیدگاه در پایین همین صفحه بپرسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *