سینگل کورس ایتالیا

سینگل کورس ایتالیا single course Italy به دوره هایی گفته می شود که معمولاً بسیاری از متقاضیان تحصیل در ایتالیا بعد از نگرفتن نتیجه مطلوب و قبول نشدن در آزمون های ورودی آزمون آیمت و آلفا پزشکی و دندانپزشکی می توانند در آن شرکت کنند و از مزایای آن مانند گرفتن اقامت،پاس کردن دروس سال اول و تغییر سهمیه به اروپایی و …. استفاده کنند. در ادامه به بررسی بیشتر ابعاد مختلف این دوره های آموزشی و دلایل پیشنهاد آن به متقاضیان و مزایا و ویژگی های آن اشاره خواهیم کرد. اگر شما نیز مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص هستید در ادامه با ما همراه باشید.

سینگل کورس در ایتالیا single course Italy 2022

 سینگل کورس ایتالیا “SINGLE COURSE” به صورت خلاصه به شما این امکان را می دهد که در دانشگاه حضور داشته باشید، در کنار دانشجویان کارشناسی یا کارشناسی ارشد بنشینید و همان حجم کاری دوره و وظایف ارزیابی را انجام دهید، بدون اینکه متعهد به برنامه تحصیلی کامل باشید. به عبارت دیگر، ثبت نام و شرکت در دوره های SINGLE COURSE ایتالیا به این معنی است که: شما در کلاس ها حضور خواهید داشت. و همچنین می توانید در امتحانات نهایی شرکت کنید و در پایان دوره تحصیلی برای شما ریز نمرات و کارنامه سوابق تحصیلی صادر می شود. این دوره ها همچنین مورد تایید وزارت علوم ایتالیا MIUR می باشد.

اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم داستان از این قرار است که در سال‌های اخیر بعضی از دانشگاه های ایتالیا اقدام به برگزاری دوره‌هایی کردند که یک یا دو ترم اول رشته های کارشناسی یا کارشناسی ارشد پیوسته را ارائه میدهند. و در این صورت بدون اینکه شما دانشجو باشید و اما مشابه یک دانشجوی سال اول رشته میتوانید تعداد مشخصی از رشته تحصیلی را بردارید و در کلاس های دانشگاه شرکت کنید، از امکانات دانشگاه استفاده کنید  و در نهایت امتحانات میان دوره و پایان دوره رشته ثبت نام کرده و حضور یابید و در صورت قبولی در امتحانات پایان ترم دانشگاه برای شما ریزنمرات صادر میشود.

 

single course Italy

 سینگل کورس در ایتالیا برای چه رشته هایی وجود دارد؟

 در این خصوص باید گفت که سینگل کورس در بعضی از دانشگاه ها و بسیاری از رشته ها از جمله رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی و در بعضی رشته ها به زبان های انگلیسی و در بعضی به زبان ایتالیایی و در بعضی از رشته ها به هر دو زبان موجود می باشد.

single course ایتالیا چه هدف و فایده ای دارد؟

 این دوره ها به درد کسانی میخورد که در آزمون آیمت و یا آلفای ایتالیا شرکت کرده اند اما موفق به قبول شدن در این آزمون نشده اند. در این صورت این متقاضیان میتوانند به جای بازگشت به ایران در دوره های سینگل کورس شرکت کنند که با شرکت در این دوره ها میتوانند اجازه ماندن در ایتالیا را داشته باشند و حین گذراندن واحد های سال اول، خود را برای شرکت در آزمون سال بعد و این بار در سهمیه اروپایی آماده کنند. البته بعضی از دانشگاه ها نیز هستند که ممکن است سهمیه ی این متقاضیان را همچنان غیراروپایی لحاظ کنند. اما اگر انتخاب دانشگاه با شناخت کافی صورت بگیرد متقاضیان می توانند در سهمیه اروپایی در آزمون آیمت و آلفا و سایر آزمون ها شرکت کنند و از از مزایای آن استفاده کنند. و همچنین در صورتی قبولی وارد سال دوم رشته مورد نظر خود شوند.

دسته دوم افرادی که از این دوره های سود می برند افرادی هستند که امکان آمادگی شرکت در آزمون ورودی آیمت یا آلفا و سایر آزمون ها را ندارند ولی همزمان هم نمی خواهند که یک سال از تحصیل عقب بمانند. این افراد با شرکت در این کلاسها میتوانند ضمن گذراندن واحدهای سال اول در ایتالیا و همچنین تمدید اقامت خود در ایتالیا، خود را برای آزمون سال دیگر آماده کنند.که همانطور که گفته شد این متقاضیان هم در صورت قبولی در آزمون میتوانند با تطبیق واحد هایی که در دوره سینگل کورس سال اول گذرانده‌اند به صورت مستقیم وارد سال دوم شوند.

مشاوره مهاجرتی گروه اوج پرواز

امکان گرفتن ویزای تحصیلی سینگل کورس از سفارت ایتالیا در ایران ممکن است ؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت که در سالهای گذشته درخواست روادید برای شرکت در این دوره ها و سفارت ایتالیا در ایران وجود نداشت. گرچه در سال ۲۰۲۲ امکان درخواست روادید و تشکیل پرونده برای این دوره ها نیز به صورت محدوده تحت  شرایطی دیده شده است. اما این دوره ها بیشتر به متقاضیانی پیشنهاد می‌شود که ویزای خود را از قبل دریافت کرده‌اند و در کشور ایتالیا حضور دارند.

 SINGLE COURSE چقدر هزینه دارد؟ 

هزینه شرکت در دوره های سینگل کورس بستگی به تعداد واحدهای انتخابی شما دارد. با توجه به تعداد واحدهایی که شما انتخاب کرده اید هزینه این دوره ها است ۴۰۰ یورو تا ۲۵۰۰ یورو متغیر می باشد. گفتنی است که تعداد واحدهایی که متقاضی می‌تواند در این دوره ها انتخاب کند دارای حداقل به حداکثر مقدار لازم می باشد. همچنین برای اینکه محدودیتی برای مشکل اقامتی به وجود نیاید حداقل هایی بهتر است رعایت شود.

ثبت نام سینگل کورس ایتالیا

زمان ثبت نام در سینگل کورس ایتالیا

زمان ثبت نام در دوره های سینگل کورس زمان و دلاین مشخصی نداشته و بستگی رشته و دانشگاه مورد نظر دارد. معمولاً پس از باز شدن دوره های سینگل کورس و پر شدن ظرفیت این دوره ها در مدت تقریباً کوتاهی زمان ثبت نام به پایان خواهد رسید.

تا به اینجا در این مقاله سعی کردیم شما را با دوره های تک کورس یا سینگل کورس در ایتالیا آشنا کنیم. اگر شما نیز تصمیم به تحصیل و ثبت نام در یکی از دوره های سینگل کورس در کشور ایتالیا را دارید، میتوانید از طریق راه‌های تماس ذکر شده در سایت و همچنین از قسمت تماس در واتساپ با کارشناسان ما در تماس باشید.