سینگل کورس ایتالیا

سینگل کورس ایتالیا single course Italy به دوره هایی گفته می شود که معمولاً به صورت یک ساله در ایتالیا برگزار میشود. بسیاری از متقاضیان تحصیل در ایتالیا میتوانند قبل از ورود به دانشگاه یک سال در این دوره ها شرکت کنند و در سال بعد وارد دانشگاه شوند و یا پس از نگرفتن نتیجه مطلوب در آزمون های ورودی آزمون آیمت و آلفا یا تولک مدیکال پزشکی و دندانپزشکی می توانند در آن شرکت کنند و تحت شرایطی از مزایای آن مانند گرفتن اقامت، پاس کردن دروس سال اول و سهمیه و …. استفاده کنند. معمولا این دوره ها مهلت و ظرفیت بسیار پایینی دارند و در مهلت کم و با توجه به ظرقیت پایین آنها به سرعت تکمیل میشوند. از این رو اگر تصمیم به شرکت در این دوره ها دارید باید بسیار سریع برای این دوره ها دست به اقدام بزنید. در ادامه به بررسی بیشتر ابعاد مختلف این دوره های آموزشی و دلایل پیشنهاد آن به متقاضیان و مزایا و ویژگی های آن اشاره خواهیم کرد. اگر شما نیز مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص هستید در ادامه با ما همراه باشید.

درصورتی که برای سال تحصیلی 2023 قصد اقدام برای سینگل کورس ایتالیا را دارید مهلت و ظرفیت ثبت نام دوره ها توسط تیم ما رو به اتمام میباشد. در صورت تصمیم به ثبت نام برای مشاوره و ورود به قرارداد هرچه سریعتر از طریق چت در واتس آپ در خواست خود را برای مشاوران ما ارسال کنید.

سینگل کورس در ایتالیا single course Italy 2023

 سینگل کورس ایتالیا “SINGLE COURSE” به صورت خلاصه به شما این امکان را می دهد که در دانشگاه حضور داشته باشید، در کنار دانشجویان کارشناسی یا کارشناسی ارشد بنشینید و همان حجم کاری دوره و وظایف ارزیابی را انجام دهید، بدون اینکه متعهد به برنامه تحصیلی کامل باشید. به عبارت دیگر، ثبت نام و شرکت در دوره های SINGLE COURSE ایتالیا به این معنی است که: شما در کلاس ها حضور خواهید داشت. و همچنین می توانید در امتحانات نهایی شرکت کنید و در پایان دوره تحصیلی برای شما ریز نمرات و کارنامه سوابق تحصیلی صادر می شود. این دوره ها همچنین مورد تایید وزارت علوم ایتالیا MIUR می باشد.

اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم داستان از این قرار است که در سال‌های اخیر بعضی از دانشگاه های ایتالیا اقدام به برگزاری دوره‌هایی کردند که یک یا دو ترم اول رشته های کارشناسی یا کارشناسی ارشد پیوسته را ارائه میدهند. و در این صورت بدون اینکه شما دانشجو باشید و اما مشابه یک دانشجوی سال اول رشته میتوانید تعداد مشخصی از رشته تحصیلی را بردارید و در کلاس های دانشگاه شرکت کنید، از امکانات دانشگاه استفاده کنید  و در نهایت امتحانات میان دوره و پایان دوره رشته ثبت نام کرده و حضور یابید و در صورت قبولی در امتحانات پایان ترم دانشگاه برای شما ریزنمرات صادر میشود.

 

single course Italy

 سینگل کورس در ایتالیا برای چه رشته هایی وجود دارد؟

در این خصوص باید گفت که سینگل کورس در بسیاری از رشته ها از جمله رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی و سایر رشته ها و در بعضی رشته ها به زبان های انگلیسی و در بعضی تنها به زبان ایتالیایی و در بعضی از رشته ها به هر دو زبان موجود می باشد.

single course ایتالیا چه هدف و فایده ای دارد؟

این دوره ها بیشتر به درد کسانی میخورد که نیاز به اشنایی بیشتر یا مهارت بیشتر و پیش آمادگی برای ورود به رشته ی مربوطه را دارند( با این تفاوت که میتوانند واحد های پاس شده را تطبیق بزنند) همچنین برخی از افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در ایتالیا را دارند میتوانند برای آشنایی بیشتر با این رشته و پاس کردن و گذراندن یک سال تحصیلی بدون ازمون وارد این دوره ها شوند همچنین کسانی که موفق به قبولی در ازمون ورودی نشده اند تحت شرایطی خاص و در صورت داشتن شرایط لازم (به دلیل محدودیت این دوره ها) میتوانند در این دوره ها شرکت کنند با شرکت در این دوره ها میتوانند یک سال زودتر وارد ایتالیا شوند ، در ایتالیا اقامت بگیرند و فرصت تحصیل در ایتالیا را داشته باشند و حین گذراندن واحد های سال اول، خود را برای شرکت در آزمون سال بعد و این بار درشرایط بهتر آماده کنند. البته باید خاطر نشان کرد که شرکت در این دوره ها دارای شرایط خاص خود میباشد و باید حتما شرایط شرکت در انها را داشته باشید. اگر قصد تحصیل در ایتالیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را دارید و میخواهید شانس شرکت در سینگل کورس های ایتالیا را هم داشته باشید باید با حساسیت بیشتری اقدام کنید که تا حائز شرایط حضور در این دوره ها را کسب کنید.

دسته دوم افرادی که از این دوره های سود می برند افرادی هستند که امکان آمادگی شرکت در آزمون ورودی آیمت یا آلفا و سایر آزمون ها را ندارند ولی همزمان هم نمی خواهند که یک سال از تحصیل عقب بمانند. این افراد با شرکت در این کلاسها میتوانند ضمن گذراندن واحدهای سال اول در ایتالیا و همچنین تمدید اقامت خود در ایتالیا، خود را برای آزمون سال دیگر آماده کنند.که همانطور که گفته شد این متقاضیان هم در صورت قبولی در آزمون میتوانند با تطبیق واحد هایی که در دوره سینگل کورس سال اول گذرانده‌اند و واحد های سال دوم را پاس کنند. البته بسیار گفتنی است که شرکت در این دوره ها شرایط خاص خود، ظرفیت پایین و مهلت بسایر محدودی دارد که ایجنت های ما میتوانند شمارا در این امر یاری کنند. از این رو کارشناسان و مشاوران موسسه مهاجرتی اوج پرواز با تجربه سال ها فعالیت در زمینه تحصیل در ایتالیا به صورت تخصصی شمارا در این زمینه همراهی خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق چت آنلاین در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

ثبت نام سینگل کورس ایتالیا

 SINGLE COURSE چقدر هزینه دارد؟ 

هزینه شرکت در دوره های سینگل کورس بستگی به تعداد واحدهای انتخابی شما دارد. با توجه به تعداد واحدهایی که شما انتخاب کرده اید هزینه این دوره ها است 800 یورو تا ۲۵۰۰ یورو متغیر می باشد. گفتنی است که تعداد واحدهایی که متقاضی می‌تواند در این دوره ها انتخاب کند دارای حداقل به حداکثر مقدار لازم می باشد. همچنین برای اینکه محدودیتی برای مشکل اقامتی به وجود نیاید حداقل هایی بهتر است رعایت شود.

ثبت نام سینگل کورس ایتالیا

زمان ثبت نام در سینگل کورس ایتالیا

زمان ثبت نام در دوره های سینگل کورس زمان و دلاین مشخصی نداشته و بستگی رشته و دانشگاه مورد نظر دارد. معمولاً پس از باز شدن دوره های سینگل کورس و پر شدن ظرفیت این دوره ها در مدت تقریباً کوتاهی زمان ثبت نام به پایان خواهد رسید.

تا به اینجا در این مقاله سعی کردیم شما را با دوره های تک کورس یا سینگل کورس در ایتالیا آشنا کنیم. اگر شما نیز تصمیم به تحصیل و ثبت نام در یکی از دوره های سینگل کورس در کشور ایتالیا را دارید، میتوانید از طریق راه‌های تماس ذکر شده در سایت و همچنین از قسمت چت در واتساپ با کارشناسان ما در تماس باشید.