وقت سفارت ایتالیا-اوج پرواز

وقت سفارت و ویزا ایتالیا ویزاهای تحصیلی دیدار با خانواده الحاق ویزای کاری ایتالیا در این نوشته مورد بحث قرار می گیرد. گفتنی است درخواست ویزا یک پروسه حساس می باشد و هنگام درخواست وقت سفارت و ویزا باید تمامی مدارک شما کامل و بدون نقص باشد در غیر این صورت و در صورت ریجکتی عواقب جبران ناپذیری دارد. اگر شما نیز قصد گرفتن وقت سفارت ایتالیا و یا درخواست در هر یک از انواع ویزاهای ورود به ایتالیا را دارید حتماً قبل از اقدام با مشاوران و کارشناسان گروه اوج پرواز از طریق تماس در واتساپ آیا قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

در این مقاله پس از یک معرفی کلی از کشور ایتالیا شرایط اخذ انواع ویزای تحصیلی در ایتالیا، ویزا کاری ایتالیا، ویزا دیدار با خانواده ایتالیا و ویزا توریستی در ایتالیا را بررسی می کنیم و سپس طریقه گرفتن وقت سفارت ایتالیا و همچنین انجام امور کنسولگری از سفارت ایتالیا یا شرکت کاکس اند کینگز گلوریا (CKGS) را مرور میکنیم.

نگاه کلی به کشور ایتالیا

ایتالیا یکی‌ از کشور های توریستی و زیبا در جنوب اروپا یا همان  قاره ی سبز می‌باشد. این کشور از جنوب به کشور های آفریقایی و از شمال به کشور های فرانسه و سوئیس میرسد. کشور ایتالیا جزو اتحادیه اروپا و حوزه ی شینگن است.ایتالیا کشوری اروپایی با جمعیتی حدود ۶۵ میلیون نفر می‌باشد. کشور ایتالیا کنونی یاد اور و میراث دار امپراطوری روم باستان است.میراثی که با قدم زدن و حرکت در شهر ها و استان های این کشور به وضوح مشخص است .

ایتالیا همچنین مهد رنسانس و تاریخ مدرن و فرهنگ قاره اروپاست. شروع دوره رنسانس در اروپا مساوی با شروع دوره شکوفایی فرهنگی‌ و‌ علمی می‌باشد. مهد دوره رنسانس در اروپا ، ایتالیا و شهر فلورانس واقع در استان توسکانا می‌باشد. شهری که مهد هنرمندان بزرگی همچون لئوناردو داوینچی و میکل آنژ است. وقتی از ایتالیا می گوییم نمی‌شود در مورد غذا های معروف و ذائقه ی بینظیر و همه پسند ایتالیایی ها چیزی نگفت .لازانیا، پاستا و پیتزای ایتالیایی خوراک هایی  است که جزو ‌علایق‌ و جذابیت های گردشگران در ایتالیا محسوب میشود .

پرچم کشور ایتالیا شبیه چکمه می‌باشد، همچنین نقشه شهر های دیگر آن نیز منحصر به فرد است . کشور ایتالیا دارای شهر ها و استان هایی می‌باشد که هرکدام به تنهایی می‌تواند یک قطب توریستی و گردشگری باشند . ونیز ایتالیا شهری رویایی که روی آب و‌ با رودخانه ها به شکل جذابی احاطه شده اند . و جابه جایی در این شهر ها  فقط به وسیله ی کشتی ها و قایق های مخصوص که به زبان ایتالیایی معروف به گوندولا می‌باشد، میسر است . طبق آخرین آمار ها در سال ۲۰۱۹( قبل از همه گیری کرونا )میزان گردشگری جهانی فقط در ونیز به تنهایی برابر با کل گردشگران ایران در همان سال می‌باشد. با این وجود، ونیز تنها شهر توریستی ایتالیا می باشد، میلان، بولونیا ، فلورانس، پارما ، ناپل و …. هر کدام به تنهایی ویژگی خاص و منحصر به فرد خود را برای جذب و محصور کردن توریست ها دارند .

درخواست ویزای ایتالیا

 انواع روادید ایتالیا

برای ورود به ایتالیا و درخواست وقت سفارت و ویزا ایتالیا راه های مختلفی وجود دارد که نوع مورد نظر آن بستگی به هدف شما و همچنین شرایط شما برای ورود به ایتالیا دارد. برای درخواست در هریک از آنها باید شرایط منحصر به آن را داشته باشید. از ویزا های قابل صدور برای کشور ایتالیا می‌توان به ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای الحاق ، ویزای درمانی و ویزا دیدار خانواده نام برد .

اخذ وقت سفارت و ویزای تحصیلی ایتالیا 

برای درخواست وقت سفارت و ویزا تحصیلی ایتالیا ، اولین و مهم‌ترین شرط داشتن پذیرش و ثبت نام در یکی از دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا می باشد.دومین شرط صدور ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در ایتالیا داشتن مدرک‌ زبان معتبر سطح  B2 و یا یکی از مدارک مورد تایید سفارت ایتالیا در سال ۲۰۲۲ میباشد . از مدارک زبان معتبر  و‌مورد تایید سفارت ایتالیا در سال های اخیر می‌توان به دولینگو، ایلتس ، ایلتس آنلاین یا (IELTS indicator) ، تافل ، تافل آنلاین یا هوم‌ادیشن(TOEFL HOME Edition ),و‌ آزمون تولیمو اشاره کرد. در کنار مدارک‌ بالا ، مدارک‌ دیگری مانند تمکن و گردش ، بلیط هواپیما و …. را می‌توان نام برد.

 ویزای توریستی و وقت سفارت ایتالیا

نوع دیگر ویزای ایتالیا ویزای توریستی است. درخواست وقت سفارت و ویزا توریستی ایتالیا برای زمانیست که قصد شما از ورود به کشور ایتالیا صرفاً گردشگری و آشنایی با تاریخ و فرهنگ ناشناخته اماکن دیدنی و تاریخی این کشور است. در این صورت ویزای توریستی ایتالیا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. البته در صورتی که شرایط شما برای دیگر انواع ویزاهای قابل صدور مناسب تر بوده باشد، شاید اقدام از طریق آنها شانس شما را برای دریافت ویزا بالاتر ببرد. برای درخواست ویزای توریستی از ایتالیا باید مدارکی مانند گردش حساب ، تمکن ،پاسپورت معتبر و مدارک هویتی و مسافرتی لازم را آماده کنید.

ویزای دیدار خانواده و وقت شرکت کاکس اند کینگز

این نوع ویزا یکم نوع ویزای توریستی بوده با این تفاوت که مخصوص افرادی است که یکی‌ از بستگان درجه یک  آنها در ایتالیا دارای اقامت بوده و دارای دعوتنامه از او می باشد. البته همه اقوام و فامیل امکان استفاده از این ویزا را ندارند و تنها افراد درجه یک می توان از این طریق اقدام بکند. شرایط کلی و مدارک کلیه لازم برای درخواست وقت سفارت و ویزا  دیدار ایتالیا تقریبا مشابه ویزای توریستی میباشد.

ویزا الحاق در ایتالیا

برخلاف کشور هایی مانند آلمان و کانادا که دارای ویزای همراه هستند. ولی افراد درجه یک و خانواده و همسر فرد می‌تواند درخواست وقت سفارت و ویزا الحاق ایتالیا دهد، به عبارتی در ایتالیا ویزا همراه شایع نمیباشد  اما در ایتالیا نوعی ویزا به نام ویزا الحاق دارد که خانواده ی متقاضی میتواند بعد از ورود وی و در صورت داشتن شرایطی خاص به او ملحق شود.برای این نوع ویزا هم باید از شرکت cox and kings اقدام شود.

ویزای کاری ایتالیا

درخواست وقت سفارت و ویزا کاری ایتالیا نیز یکی از انواع درخواست ویزا و ورود به کشور ایتالیا می باشد. به منظور درخواست ویزا کاری ایتالیا به غیر از سایر مواردی که برای درخواست ویزا لازم است مانند تمکن ،فرم های مربوطه ،پاسپورت نیاز به دعوت نامه از یک کارفرما شرکت در ایتالیا نیز می باشد.

وقت سفارت شرکت کاکس

وقت سفارت ایتالیا

برای اقدام و درخواست هرگونه از ویزا های نامبرده شده که تا به اینجا به آنها اشاره کردیم باید پس از بررسی و تکمیل مدارک ضروری اقدام به اخذ وقت سفارت ایتالیا کنید. از سال ۲۰۱۹ سفارت ایتالیا بخشی از امور کنسولی خود را به یک شرکت وابسته به نام شرکت کاکس برون سپاری کرد. اگر شما هم نیاز به درخواست وقت اخذ ویزا های تحصیلی، ویزای توریستی ایتالیا، و یا ویزای دیدار خانواده ایتالیا و ویزای کاری ایتالیا را دارید برای راهنمایی های بیشتر میتوانید با مشاوران با کارشناسان گروه مهاجرتی اوج پرواز از طریق واتساپ مجموعه و همچنین قسمت تماس با ما اقدام کنید.

وقت فوری سفارت ایتالیا 

در سالهای اخیر به خاطر محبوبیت کشور ایتالیا به خصوص در حوزه گردشگری و همچنین تحصیلی گرفتن وقت سفارت ایتالیا به یکی از مشکلات اساسی متقاضیان این کشور بدل شده است. گرچه به طور معمول وقت فوری برای سفارت ایتالیا وجود ندارد اما طبق تجربه کارشناسان و مشاوران ما امکان گرفتن وقت در مواردی خاص (مانند کنسلی و …) وجود دارد. اگر شما از تصمیم به گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا را دارید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد روال و پروسه اخذ وقت سفارت ایتالیا می توانید از طریق واتساپ و یا قسمت تماس با ما با مشاوران و کارگزاران ما در تماس باشید.

مشاوره مهاجرتی گروه اوج پرواز

مزایای داشتن ویزای ایتالیا

همانطور که در مقدمه این نوشته گفته شد،ورود به ایتالیا تنها یکی از مزیت‌های داشتن ویزای ایتالیا میباشد. ایتالیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین جزو منطقه شینگن می باشد به همین علت داشتن ویزای ایتالیا به منزله اجازه ورود شما به سایر کشورهای اروپایی و عضو شینگن است. همچنین وجود ویزای ایتالیا در پاسپورت شما سابقه ی مسافرتی شما محسوب شده و به عنوان یک نکته مثبت برای درخواست های احتمالی شما نه تنها برای اخذ ویزای ایتالیا یا حوزه شینگن بلکه در تمامی درخواست های شما برای کشورهایی مانند کانادا و آمریکا و یا استرالیا می باشد.

نتیجه گیری

متقاضیان برای دریافت هریکی‌ از انواع ویزا های ورود به ایتالیا که در بالا گفته شده باید شرایط خاص خود را داشته باشند. در غیر اینصورت، احتمال ریجکتی ویزا شما بالا بوده که در اینصورت پوئن منفی در اعتبار پاسپورت و‌ سابقه مسافرتی (travel history) شما محسوب میشود. یک بار ریجکتی در پاسپورت شما یک نکته منفی در درخواست های آینده شما برای ورود به کشور های شینگن و کشورهای دیگر محسوب میشود . و همچنین در صورت گرفتن وقت به صورت اشتباه و یا کنسلی و لغو وقت امکان گرفتن وقت تا مدتها از متقاضی سلب میشود. از این رو با دقت و احتیاط بالا باید اقدام به درخواست ویزا ایتالیا انجام دهید. مشاوران و کارشناسان گروه مهاجرتی اوج پرواز با سالها تجربه و داشتن کارشناسان و وکلای زبده می تواند شما را در این امر یاری کنند. اگر قصد مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر را دارید می توانید از قسمت تماس در واتساپ و یا صفحه تماس با ما با مشاوران و وکلای ما در تماس باشید.