آیلتس آنلاین-اوج پرواز

آزمون آیلتس آنلاین IELTS Indicator (آیلتس ایندیکیتور) ، همان آزمون آیلتس می باشد که پس از همه گیری کرونا به صورت آنلاین و از راه دور برگزار می شود و به همین سبب به نام آیلتس در خانه نیز شناخته می شود.همانطور که میدانید در زمان شیوع ویروس کرونا شرکت در آزمون های حضوری در ابتدا به صورت محدود برگزار شد و در باقی موارد لغو شد. آیلتس آنلاین، یا همان آیلتس در خانه از جمله آزمون های آنلاین است همانند سایر آزمون های زبان مانند آزمون آزمون تافل در خانه پس از شرایط قرنطینه به عنوان یک راه حل و جایگزین آزمون آیلتس حضوری برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی داشتند معرفی و ارائه شد. در ادامه این نوشته آنچه که  داوطلبان  لازم است در مورد آزمون IELTS Indicator ( آیلتس آنلاین در خانه) بدانند را با هم  مرور می کنیم.

  آیلتس آنلاین IELTS INDICATOR در چه دانشگاه ها و سفارتخانه هایی قبول است؟

 همانطور که گفتیم آیلتس آنلاین پس از همه گیری ویروس کرونا و در شرایط مختص به خود ارائه شد. از این رو و در همچین شرایطی بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا همچون دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه های کشور کانادا، آمریکا، استرالیا، ایتالیا و سایر کشورهای دیگر مورد قبول واقع شد.

 البته گفتنی است که با تغییر شرایط روز به روز از تعداد دانشگاه‌ها و موسساتی که  این آزمون را مورد تایید خود قرار می دادند کاسته شد. اگر شما نیز قصد شرکت در آزمون آیلتس آنلاین و یا سایر آزمون های آنلاین دیگر را دارید و می‌خواهید از آخرین تغییرات و شرایط شرکت در این آزمون دانشگاه هایی که هنوز امکان پذیرش با این آزمون را دارند آگاه شوید میتوانید از طریق واتساپ با کارشناسان گروه اوج  پرواز در تماس باشید.

تقلب در آزمون آیلتس آنلاین IELTS Indicator (آیلتس ایندیکیتور)

 اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که به محض آنکه متوجه شده اید امکان شرکت از راه دور و در خانه و  به صورت آنلاین در این آزمون وجود دارد به احتمال انجام تقلب و کمک از بیرون در این آزمون  فکر می کنید. باید بگویم که شما تنها نیستید  و این سوالی است که بارها از ما پرسیده شده است. در جواب این سوال باید گفت که امکان  تقلب و احتمال کمک گرفتن از بیرون برای بالا بردن سطح نمرات فرد در هر آزمون چه آنلاین و حضوری وجود دارد. گرچه در ابتدا برگزاری این آزمون ضعف های زیادی داشت اما برخلاف شروع برگزاری این آزمون سطح امنیت این آزمون به مرور بالاتر رفته است. از این رو احتمال تقلب در این آزمون پایین تر آمده است است گرچه هرگز امکان تقلب در هیچ آزمونی صفر نخواهد بود. اگر شما نیز به فکر بررسی بیشتر شرایط خود و شرایط آزمون می باشید، میتوانید برای بررسی دقیق تر و مشاوره های لازم است قوانین و شرایط آزمون آیلتس آنلاین از طریق واتساپ و صفحه تماس با ما با مشاوران و کارشناسان گروه اوج پرواز در تماس باشید

آیلتس در خانه-اوج پرواز

ویژگی‌های آزمون آیلتس آنلاین (IELTS INDICATOR) 

 •   توجه داشته باشید آیلتس آنلاین یا  آیلتس اندیکاتور نسخه آنلاین آیلتس حضوری بوده و طبق آخرین اخبار ها در کشورهایی  که به دلیل محدودیت در برگزاری آزمونها متقاضیان امکان شرکت در آزمون حضوری را ندارند به صورت محدود و شاید موقت برگزار می شود.
 • حتما در نظر داشته باشید که آیلتس آنلاین در حال حاضر فقط جایگزین آیلتس آکادمیک می باشد. هنوز برای آیلتس جنرال و یا همان آیلتس عمومی  امکان برگزاری آنلاین آزمون آیلتس وجود ندارد.
 • آزمون آیلتس Indicator هر هفته یکبار در تاریخ و زمان معین و به صورت همزمان  ارائه می‌شود. تمامی ساختار و سطح سوالات آزمون آیلتس آنلاین مشابه نسخه آیلتس حضوری خواهد بود. یعنی این آزمون هر چهار بخش شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری را مورد سنجش قرار می دهد.
 • طبق اعلام رسمی سایت آیلتس کارنامه آزمون IELTS INDICATOR  پس از گذشت ۳ تا ۷ روز از شرکت در آزمون ارائه می شود.   نتیجه این آزمون مانند آزمون حضوری از صفر تا نه  به صورت مجزا(each skill) و کلی (overall) داده می شود.
 • گفتنی است طبق اظهارات مقامات برگزار کننده IELTS Indicator  آزمون جایگزینی موقت IELTS حضوری  خواهد بود و داوطلبان فقط تا زمانی که شرایط برای برگزاری آزمون ها آیلتس حضوری مهیا شود به عنوان جایگزین میتوانند به موسسات و دانشگاه هایی که این نوع ایلتس را مورد تایید قرار داده‌اند ، ارائه دهند.
 • آیلتس آنلاین فرصتی استثنایی برای آن دسته از متقاضیان است که به دلیل  کنسل شدن مکرر آزمون های حضوری زبان نتوانسته‌اند  مدرک زبان مورد نظر خود را به دانشگاه و یا موسسه مورد نظر ارائه کنند.
 • نکته قابل توجه این است که آیلتس اندیکاتور تنها  قابل استفاده برای آن افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند به عبارت دیگر این آزمون جایگزین آزمون آیلتس جنرال نمیباشد.
 • حتما توجه داشته باشید که قبل از شرکت در آزمون IELTS Indicator  از مورد تایید بودن این آزمون توسط  دانشگاه یا موسسه ای که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید  اطمینان حاصل کنید.

ساختار آزمون IELTS INDICATOR

 محتوا و ساختار IELTS Indicator  از نظر علمی دقیقا با آیلتس معمولی یا حضوری یکسان است. برای اطلاع از محتوا و ساختار آن میتوانید مقاله آیلتس حضوری را مطالعه کنید.

 به طور خلاصه در آزمون آیلتس آنلاین مانند آزمون آیلتس حضوری در دو مرحله اجرا می شود. مهارتهای کتبی Listening، Reading و Writing  به صورت آنلاین و از راه دور به مدت ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به وسیله سوالات داده شده ارزیابی می شوند.  قسمت شفاهی یا همان Speaking آزمون آیلتس اندیکاتور در مرحله دیگر و در همان روز یا روز های قبل و بعد از آزمون کتبی برگزار می شود. در آیلتس آنلاین سنجش مهارت گفتاری یا همان شفاهی داوطلب از راه دور به صورت آنلاین برگزار می شود. مدت زمان و ساختار سوالات نسخه ی آنلاین آیین مانند نسخه حضوری آن بوده از نظر زمان مانند آن ۱۳ تا ۱۷ دقیقه به طول می انجامد.

مشاوره مهاجرتی گروه اوج پرواز

چگونه برای آزمون IELTS INDICATOR آماده شویم؟

 همانطور که گفتیم آزمون IELTS Indicator  از نظر محتوا سطح سوالات دقیقا مشابه آزمون آیلتس حضوری است. منابع و روش های  آمادگی برای این آزمون نیز دقیقا مشابه آزمون حضوری آیلتس می باشد.  پس از آنلاین شدن آزمون آیلتس بسیاری از متقاضیان با مشکل آماده شدن روش شرکت در این آزمون مواجه شده اند. از همین رو گروه مهاجرتی اوج پرواز آزمون‌های  شبیه ساز آیلتس کامپیوتری را که در سایت British Council  موجود می باشد،به متقاضیان توصیه می کند.

 • نمونه سوال‌های لیسنینگ (Listening) آزمون IELTS Indicator

 قسمت شنیداری یا Listening آزمون  شبیه ساز آنلاین آیلتس  ۲۶ سال دارد شامل انواع سوالات:

 •   تستی (Multiple choice)
 •  جورکردنی(Matching)
 •  تکمیل طرح نقشه (Plan/map/diagram labelling)
 •  جواب کوتاه (Short answer questions)

شروع تست لیسنینگ

 • نمونه سوال‌های ریدینگ (Reading) آزمون IELTS Indicator

 قسمت درک مطلب و Reading آزمون  شبیه ساز آنلاین آیلتس دارای که یک سوال و ۱۱ تیپ سوال می باشد:

 • تستی( Multiple choice)
 • پیدا کردن اطلاعات در مغز (Identifying information)
 • جای خالی (Note completion)
 • یافتن عنوان مناسب برای پاراگراف (Matching headings)
 • یافتن پایان مناسب در حرم است (Matching sentence endings)
 • تکمیل خلاصه متن (Summary completion)
 • کامل کردن جملات (Sentence completion)
 • تکمیل فرایند و مراحل داده شده (Flow-chart completion)

شروع تست ریدینگ

 • نمونه سوال‌های رایتینگ (Writing) آزمون IELTS Indicator

 قسمت نوشتاری یا Writing آزمون  شبیه ساز آنلاین آیلتس دو تسک دارد:

 • تسک اول؛  حداقل 150 کلمه (20 دقیقه)
 • تسک دوم؛  حداقل 250 کلمه (40 دقیقه)

تسک های بالا  دقیقا مشابه بخش نوشتاری آدرس حضوری می باشد.

شروع تست رایتینگ

IELTS INDICATOR-اوج پرواز

وسایل و شرایط لازم هنگام برگزاری آزمون IELTS INDICATOR در خانه

 متقاضیان باید قبل از شرکت در آزمون IELTS Indicator در زمان انجام آزمون باید و امکانات لازم برای شرکت در آزمون را آماده کنند. اگر در زمان شروع آزمون هر یک از موارد زیر آماده نباشد ممکن است آزمون شما لغو شود یا به درستی برگزار نگردد.

 •  برگزاری آزمون در محیطی آرام و امن 
 •  یک سیستم خانگی یا لپ تاپ( امکان شرکت در آیلتس آنلاین با گوشی ممکن نمی باشد)
 •  کامپیوتری با سیستم قابل اعتماد
 •  اینترنت پرسرعت و مطمئن
 •  امکان نصب و دانلود برنامه  Inspera Exam Portal IEP
 • هدست سیمی یا بی‌سیم و اسپیکر خوب برای بخش Listening (حتما کیفیت صدای آن را قبل از امتحان چک کنید.)
 • وب‌کم و میکروفون مناسب برای بخش Speaking
 • دانلود و نصب اپلیکیشن Zoom بر روی کامپیوترتان
 • امکان استراحت در حین آزمون آیلتس Indicator ممکن نمی باشد.

حتما دقت کنید که در حال حاضر اپلیکیشن Zoom در ایران فیلتر است، پس حتما روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود از یک فیلتر شکن مناسب استفاده کنید!

نحوه ثبت نام در آزمون IELTS INDICATOR

در تاریخ 22 آپریل 2020 لیست کشورهای برگزار کننده امتحان، تاریخ‌های برگزاری، شیوه ثبت نام، مراحل و قیمت امتحان IELTS Indicator در سایت این آزمون 149 دلار کانادا تعیین شده است. بنابراین به منظور ثبت نام و آگاهی از قوانین تعیین شده، باید وارد این سایت شوید.

دانشگاه ها و کشور هایی که آیلتس INDICATOR را قبول دارند

اگر قصد اقدام نام برای مهاجرت تحصیلی از طریق آیلتس آنلاین این را دارید باید بدانید به چه کشورها و چه سفارت خانه ها و دانشگاه هایی در دنیا این نوع از آیلتس IELTS INDICATOR را مورد قبول می دانند. برای دانستن این موضوع باید به شما بگویم که بسیاری از کشورها و سفارتخانه ها و دانشگاه ها در سراسر دنیا آیلتس در خانه را قبول دارند. مثلاً برای تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در ترکیه، تحصیل در مجارستان، تحصیل در اسپانیا، تحصیل در روسیه و گرفتن ویزای دانشجویی بسیاری از دانشگاه ها و سفارت این کشورها در سالهای گذشته و در شرایط کرونایی این نوع آزمون را قبول داشته اند. برای اطلاعات بیشتر و و به روز تر بهتر است ست از سفارتخانه و یا دانشگاه های کشور مربوطه استعلام شود و یا امور مهاجرتی خود را به مشاوران و کارشناسان گروه اوج پرواز بسپارید.

 نتیجه گیری

 در این نوشته به  معرفی کلی آزمون آیلتس آنلاین و یا ایلتس ایندیکیتور پرداخته شد. همانطور که گفتیم آزمون آیلتس INDICATOR  همان نسخه حضوری آزمون آیلتس می باشد فقط به خاطر شرایط کرونا به صورت محدود و از راه دور برگزار می شود. در صورت این که قصد شرکت در این آزمون را دارید باید اول اطمینان حاصل کنید که این آزمون هنوز توسط مرکز مورد نظر شما مورد تایید میباشد و هنوز امکان برگزاری آن میسر میباشد. در صورتی که برای شرکت در آزمون آیلتس آنلاین و همچنین برای اطلاع از دانشگاه هایی که آیلتس ایندیکیتور را قبول میکند نیاز به کمک و مشاوره های بیشتر دارید، می‌توانید از طریق واتساپ و صفحه تماس با ما از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان گروه مهاجرتی اوج پرواز استفاده کنید.